Dom Uważności tworzą wysokokwalifikowani specjaliści.

Psycholodzy, psychoterapeuci, psychiatrzy, pedagodzy, logopedzi, neuropsycholodzy, nauczyciele mindfulness i jogi, masażyści, coache. Wszyscy współpracują ze sobą w ramach wspólnych seminariów superwizyjnych, aby jak najefektywniej pomagać osobom powierzającym nam swoje troski i kłopoty.

Zespół Domu Uważności

dr Joanna Lessing-Pernak

Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym, doktorem psychologii, superwizorem psychologii klinicznej dziecka, laureatką Medalu Komisji Edukacji Narodowej i dumnym Szeryfem Praw Dziecka UNICEF. Prywatnie mamą dwóch mądrych i pięknych córek. Zajmuję się pomocą psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych kobiet i mężczyzn. Pomagam rodzinom i parom w przezwyciężaniu trudności a także specjalistom i zespołom pedagogicznym i terapeutycznym w ramach superwizji klinicznych.

mgr Dorota Wojtczak

Jestem certyfikowanym nauczycielem MBSR i prowadzę 8-tygodniowe treningi redukcji stresu oparte na uważności. Jako coach rodzinny, mediator i trener komunikacji interpersonalnej inspiruję się Porozumieniem bez Przemocy. Mam wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu kompetencji miękkich nauczycieli, pracowników służby zdrowia i biznesu. Specjalizacja pedagogiczna i ukończona psychologia zarządzania pozwalają mi kreatywnie i elastycznie łączyć te obszary. Praca daje mi poczucie sensu i wnoszenia wartościowego wkładu w życie swoje i innych ludzi. Harmonię zapewnia mi dom i rodzina. Inspirują mnie książki, joga, natura. I jeszcze oddech – jego subtelność i moc – transformujące wszystko. Tego uczę i o tym sama pamiętam. Z miłością do życia tu i teraz.

mgr Paulina Turkiewicz

Jestem psychologiem i coachem ( Coach ICI ). Od lat rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach. Biorę udział w spotkaniach organizowanych przez Izbę Coachingu oraz ICF. Nie lubię szufladek, cenię autentyczność. W swojej pracy wykorzystuję elementy Komunikacji Transformującej, terapii i coachingu prowokatywnego, racjonalnej terapii zachowań, ale również improwizację, fotografię, muzykę i szeroko pojętą twórczość. Uważnie słucham i dużo widzę. Lubię w coachingu metody prowokatywne, które przez humor i ironię wywołują emocje. Wierze, że to w emocjach jest przestrzeń do zmiany. Prywatnie jestem mamą Cypriana, Zuzi, Majki i Leona i to od nich uczę się najwięcej. W wolnych chwilach odnawiam stare meble, maluje na jedwabiu ,czytam książki.

mgr Wioleta Głyżewska

Jestem nauczycielem Kundalini Jogi. Ukończyłam kurs nauczycielski z możliwością uczenia na całym świecie jak i kurs jogi w Classic Yoga Traditional School w Rishikesh – Indie. Aktywnie praktykuję i nauczam jogi. Prowadzę zajęcia z dorosłymi, dziećmi jak i warsztaty wyjazdowe w Polsce i za granicą. Dlaczego joga?...Bo kiedy stanęłam na macie i poczułam połączenie ciała i duszy zrozumiałam, że jestem u źródła. Kundalini Joga pozwoliła mi poznać siebie i odkryć, co chcę robić w życiu i jak chcę żyć. Joga jest dla mnie poszukiwaniem równowagi między akceptacją tego, jaka jestem, a codziennym podejmowaniem wysiłku do zmiany, rozwoju i transformacji.

Beata Klunder

Masaż Lomi Lomi Nui poznałam w 2016 roku. To była miłość od pierwszego dotyku i spotkanie, które było punktem zwrotnym w moim życiu. Moim pierwszym Nauczycielem jest Zbigniew Jasinkiewicz- Rostowski. W pracy łączę wiele sprawdzonych na własnej skórze metod (masaż, praca z ciałem, techniki hawajskie, coaching, relaksacja, medytacja), zachęcając do odkrywania i eksplorowania swojej prawdziwej natury, mocy i potencjału. Wspieram autentyczność i odkrywanie prawdy o sobie samym.

mgr Sławomira Papis-Strucinska

Jestem certyfikowanym specjalistą pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP, terapeutą RTZ, psychoonkologiem Od niemal 20 lat pomagam osobom indywidualnym oraz parom w przejściu przez trudne etapy życia, w pokonywaniu przeszkód i dokonywaniu zmian. Wspieram w sytuacjach kryzysowych destabilizujących życie osobiste, rodzinne lub zawodowe. Podpowiadam jak lepiej radzić sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami zwiększając poczucie satysfakcji i jakość życia. Towarzyszę pacjentom chorym onkologicznie i ich bliskim w lepszym radzeniu sobie z chorobą. Podstawą mojej pracy z drugim człowiekiem jest relacja terapeutyczna oparta na wzajemnym zaufaniu, szacunku i empatii. Wykorzystuję holistyczne podejście do natury człowieka, terapię krótkoterminową RTZ, Trening Redukcji Stresu MBSR. Prywatnie, kobieta spełniona. Kochająca wolność, przestrzeń i mądry indywidualizm.

Klaudia Smak

Jestem studentką Zielarstwa i Fitoterapii. Wytchnienia szukam w roślinach, jodze i medytacji. Moim pierwszym zetknięciem z Uważnością były zajęcia jogi kundalini. Gdy stanęłam na macie, poczułam, że otwiera się przede mną nieznany dotąd świat i że chcę go zgłębiać, aby powrócić do siebie. Szybko zapisałam się na ośmiotygodniowy kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), co umocniło mnie w moich poszukiwaniach. Ukończyłam także kurs nauczycieski jogi Yoga Alliance RYT 200.

mgr Anna Czyż

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zdrowie publiczne ze specjalnością Dietetyka. 3 lata później obroniłam pracę magisterską z Fizjoterapii. Oba kierunki studiowałam na Collegium Medicum im. L.Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sama dietetyka jest dla mnie pasją już od ponad 10-ciu lat. Czytanie artykułów naukowych, śledzenie badań, praktyka w szpitalach, wiedza zdobyta na studiach oraz uwielbienie dla kulinarnych eksperymentów przekładają się na spotkania z pacjentami. Uważam, że tylko indywidualne podejście może pomóc zmienić nawyki i żywienie. Każdy z nas jest inny, dlatego każdy z nas powinien mieć inny plan żywieniowy. Istotny jest również ruch, który w postaci planu treningowego, staram się włączyć w programy żywieniowe. Gabinet prowadzę od maja 2009 roku, pracując z indywidualnymi pacjentami, jak i klubami sportowymi, przedszkolami, szkołami. Piszę dla portalów zajmujących się zdrowym stylem życia. Biorę udział w współtworzeniu różnych akcji zdrowotnych. W kręgach moich zainteresowań leży również fizjoterapia niemowlęca obejmująca sposoby noszenia i trzymania, masaż, techniki wiązań dzieci w chustach i inne na co dzień wykorzystywane czynności podczas opieki nad dzieckiem.

mgr Aneta Łempicka

Jestem psychologiem, aktualnie w trakcie szkoły psychoterapii Uniti School. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku i o różnych potrzebach rozwojowych. Pracowałam z dziećmi z rodzin wieloproblemowych, zdobywałam doświadczenie w Niepublicznym Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym „Sowa” oraz Centrum Terapii, Rewalidacji i Wspomagania Rozwoju. Aktualnie pracuję także w Ośrodku Terapii i Rozwoju Małego Dziecka – Promyk. W mojej pracy kieruję się indywidualnym podejściem do człowieka, ważne jest dla mnie zrozumienie jego historii, emocji i potrzeb. Wspieram także rodziców w rodzicielskich dylematach. Bliska jest mi idea Rodzicielstwa bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwóch córek, które uczą mnie pokory i nieustannie prowokują do rozwoju. W wolnych chwilach lubię czytać książki, jeździć rowerem po lesie i ćwiczyć jogę.

Kontakt

Napisz, zadzwoń, przyjdź...

Odpowiemy na każde pytanie i wskażemy najlepsze rozwiązanie

ul. Horodelska 82, 85-150 Bydgoszcz

kontakt@domuwaznosci.pl